Co słychać u naszych rywali?

Dibo

Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 391

PostWysłany: Nie 21:37, 22 Lip 2007    Temat postu: Co słychać u naszych rywali?
MKS Debrzno i Koral Dębnica rozpoczęły już przygotowania do nowego sezonu i rozegrały pierwsze sparingi. W zespole z Dębnicy nie zobaczymy w przyszłym roku Pawła Ślęzaka, który wyjechał do pracy w Wielkiej Brytanii. Na pierwszych treningach nie pojawił się Mariusz Strzelecki. Nie wiadomo, czy ze względu na kontuzję od początku sezonu będzie mógł grać Krzysztof Bednarek. Do ekipy z Dębnicy dołączy najprawdopodobniej Michał Babiński, grający wcześniej w człuchowskim Piaście. Trwają rozmowy z innymi zawodnikami.

- Być może zespół zostanie dodatkowo wzmocniony o 2-3 piłkarzy - mówi Zbigniew Cyzman, trener Korala. - W podstawowej drużynie będzie mogło grać kilku juniorów. Powzmacniało się jednak wiele zespołów, które będą chciały walczyć o najwyższe cele. Nie chcę mówić o IV lidze, chcielibyśmy powtórzyć wynik z u biegłego sezonu. Trzecie miejsce, które zajęliśmy było dla nas ogromnym sukcesem.

Piłkarze Korala trenują trzy razy w tygodniu. Pierwszy sparring z Chojniczanką Chojnice zremisowali 3:3. 21 lipca mają w planach spotkanie z Kolejarzem Chojnice, a tydzień później występ w turnieju o puchar lata. 30 lipca piłkarze z Dębnicy mają wyjechać na obóz szkoleniowy do Szczecinka. W pierwszy weekend sierpnia planują natomiast udział w turnieju, który rozegrany zostanie w Szczytnie.

W trudniejszej sytuacji od dębniczan postawiony zostanie najprawdopodobniej debrzneński MKS. Wiele wskazuje na to, że z zespołu odejdą Paweł Władyczak i Paweł Wegner. Zainteresowani tymi zawodnikami są Czarni Czarne oraz Darzbór Szczecinek.

- Jeśli będą chcieli grać w wyższej lidze nie będziemy im w tym przeszkadzać - mówi Sebastian Michno, prezes MKS. - Nie ukrywam jednak, że odejście tych zawodników byłoby dla nas sporym osłabieniem. Dlatego chcemy ewentualnie wypożyczyć tych piłkarzy, aby nie zamykać im powrotnej drogi do naszego klubu.

Co w zamian? Od przyszłego sezonu w Debrznie zagrają najprawdopodobniej Marcin Faka z Piasta Człuchów oraz Rafał Tarczyluk z Juve Uniechów.

Pierwszy sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu piłkarze MKS-u mają już za sobą. Na własnym boisku ulegli Włókniarzowi Okonek 3:4. 22 lipca zagrają z Krajną Sławianowo, a 29 lipca wezmą udział w turnieju o puchar lata (Chojniczanka Chojnice, Grom Więcbork, Iskra Krajenka). Ostatnie tygodnie przygotowań to dwumecz z Pogonią Łobżenica.

14.07.2007.
Od zakończenia sezonu piłkarskiego 2006/2007 minął ledwo miesiąc, a już rozpoczęły się przygotowania do kolejnych rozgrywek. Pogoń rozegrała dziś pierwszy z pięciu sparingów, minimalnie przegrywając z aspirującą do awansu Bytovią Bytów.

Nie wynik jednak był sprawą najważniejszą. W naszej drużynie wystąpiło trzech nowych zawodników oraz kolejnych czterech, których kibice w Lęborku dobrze znają, gdyż są wychowankami Pogoni (bracia Małeccy, Tomasz Tkaczenko i Adam Żuchowski). Jeśli chodzi o nowe twarze to mieliśmy okazję zobaczyć w akcji piłkarzy, którzy ostatni sezon spędzili w jedenastej drużynie V ligi gdańskiej Eko-Prod Szemud: bramkarza Romana Tomaszewicza (ur.1977), obrońcę Roberta Mądrzaka (ur.1973) i pomocnika Sebastiana Kurdziela (ur.1984).

POGOŃ LĘBORK – Bytovia Bytów 1-2 (1-1)

Gole: 1-0 Żuchowski (24), 1-1 G.Misiura (30), 1-2 Ł.Kluk (5Cool

POGOŃ: Tomaszewicz (65' Sęktas),T.Małecki, P.Małecki, Świątek, Żuchowski (75' Tomaszewicz), Tkaczenko, Iwosa (46 Walkusz), Mądrzak, Stawikowski, Kołodziejski, Kurdziel

Drutex-Bytovia: D. Misiura, K. Oleszkiewicz - Z. Oblizajek, T. Czubak, Ł. Kłączyński, D. Formela, P. Jóźwiak, G. Misiura, M. Pietrzyk, M. Maciejewski, P. Łapigrowski, M. Rekowski, Ł. Kluk, K. Paraficz, A. Świderski, S. Pięta, R. Mądzelewski.

Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” w swojej działalności korzysta z dofinansowania udzielonego przez Miasto Lębork na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu „Lęborski Sport 2007”

Pogoń Lębork – Orkan II Rumia 3-0 (1-0)
Bramki: 1-0 Kijek (35'), 2-0 Stawikowski (75'), 3-0 Mielewczyk (88')

Pogoń: R.Tomaszewicz - P.Małecki, T.Małecki, I.Świątek (46’ D.Mielewczyk), D.Malek (46’ M.Stawikowski), R.Walkusz (46’ R.Mądrzak), G.Górski, T.Tkaczenko, S.Kurdziel, Ł.Kołodziejski, T.Kijek (76 'A.Kołucki)

W sobotnie popołudnie piłkarze Pogoni zmierzyli się z rezerwami IV ligowego Orkana Rumia. Goście przyjechali do Lęborka w bardzo młodym składzie.

Mecz przebiegał pod dyktando, lęborczan którzy z każdą minutą nabierali pewności. Już w pierwszych minutach mogliśmy zdobyć prowadzenie, ale nasi napastnicy nie popisywali się skutecznością. Goście za to odpowiedzieli groźną kontrą na szczęście w sytuacji sam na sam bardzo dobrze spisał się Tomaszewicz.

Pogoń objęła prowadzenie po strzale Kijka w 35 minucie. Mimo wielu okazji wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po zmianie stron trener dokonał kilku zmian w składzie na boisku pojawili się: R. Mądrzak, M.Stawikowski, D.Mielewczyk, A.Kołucki. W barwach Pogoni zobaczyliśmy również doświadczonego Grzegorza Górskiego, ostatnio GKS Sierakowie.

W drugiej połowie mogliśmy oglądać bardziej składne akcje w wykonaniu pogonistów. Bardzo aktywny był Sebastian Kurdziel, który miał kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Poprawnie funkcjonowała nasza obroną, którą sprawnie kierował Tymoteusz Małecki.

Na drugą bramkę czekaliśmy do 75 minuty. Wtedy to po indywidualnej akcji lewą stroną i precyzyjnym dograniu Damiana Mielewczyka bramkę strzałem z dystansu zdobył Michał Stawikowski. W 88 minucie wynik spotkania ustalił wspomniany Mielewczyk strzałem z najbliższej odległości.

Podsumowując, mecz z niewymagającym przeciwnikiem pozwoliła naszej drużynie na lepsze poznanie i zgranie na boisku. Widać, że niektórym zawodnikom jeszcze sporo brakuje do optymalnej formy. Miejmy jednak nadzieje, że nasz sztab szkoleniowy doprowadzi zespół do wysokiej dyspozycji.

Dibo

Posty: 391

PostWysłany: Nie 21:47, 22 Lip 2007    Temat postu:
Piast Czluchow:
Bartosz Nartowski wczoraj podpisał kontrakt z Piastem i sprawy związane z przygotowaniem zespołu seniorów do sezonu powinny nabrać przyspieszenia. Na przyszły wtorek zaplanowano pierwszy trening na godz. 16.30. Zajęcia odbędą się na obiekcie Osiru przy ul. Szkolnej. W tym tygodniu powinniśmy się dowiedzieć
kto zasili nasze szeregi w nowym sezonie i zostanie ustalony plan przygotowań

Dibo

Posty: 391

PostWysłany: Nie 21:50, 22 Lip 2007    Temat postu:
Iskra Dretyń:
Wczoraj wieczorem zakończył sie obóz przygotowawczy do sezonu . Przez 7 dni w Bobiecinie przebywało 18 piłkarzy, kilku kolejnych dojeżdżało na poszczególne zajęcia oraz mecz sparingowy. Piłkarze trenowali 3 razy dziennie . Pogoda niestety nie dopisała choc humory i tak dopisywały. Martwi trochę kontuzja Tomasza Szady-Borzyszkowskiego ale mamy nadzieje że do najbliższego meczu sparingowego wszystko wróci do normy i zawodnik już w nim wystąpi. Zawodnicy bardzo poważnie podchodzili do treningów, widać było ich zaangażowanie. Piątek i sobota były dniami wolnymi, w niedzielę zagramy jedyny mecz sparingowy na własnym boisku - z Echem Biesowice . Zapraszamy kibiców na godz. 17.00 , tym bardziej że po raz pierwszy będzie okazja sprawdzenia co prezentują nowi gracze , pozyskani w przerwie letniej.

Zarząd Klubu uzgodnił już wstepnie warunki na jakich zasilą nasza drużynę dwaj kolejni zawodnicy : Rafał Żukowski zostanie najpewniej wypożyczony ze Startu Miastko w zamian za dwóch juniorów młodszych, którzy wspomogliby Start w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Juniorów . Być może będzie to początek normalnej wspołpracy pomiędzy oboma naszymi klubami . Daniel Gwóźdź - bramkarz Prime Food Brda Przechlewo przejdzie do naszego klubu na zasadzie transferu definitywnego a kwota została już wstępnie ustalona. Finalizacja obu przejść nastąpi w ciągu najbliższych dni ale sprawa wydaje się juz być raczej przesądzona , tym bardziej , że obaj zawodnicy bardzo korzystnie zaprezentowali sie w meczu sparingowym w Przechlewie.

Jutro tj 22 lipca 2007 nasz zespół rozegra kolejny mecz sparingowy. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie drużyna Czarnych Czarne , która po barażach pozostała na kolejny sezon w IV lidze. Mimo że zespół z Czarnego miał w ostatnim czasie trochę kłopotów organizacyjnych i kadrowych, przystąpił już do przygotowań pod wodzą tego samego trenera co poprzednio a testowani zawodnicy na pewno będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. Mecz zostanie rozegrany na boisku w Wyczechach o godz. 13.00 W naszym zespole powinni wystapić już prawie wszyscy zawodnicy a najbardziej cieszy ostra rywalizacja o bluzę z nr 1. Drużyne ostatecznie wzmocnią : bramkarz Gwóźdź (Prime Food Brda Przechlewo) , pomocnicy : Brzeziański (Granit Koczała) oraz Żukowski ( Start Miasto) . W najbliższym czasie wraca do Polski były napastnik Startu Miastko i Bytovii - Patryk Kitowski , który po powrocie ma reprezentować nasz klub. Działacze rozglądaja sie jeszcze za doświadczonym stoperem oraz napastnikiem.

Dibo

Posty: 391

PostWysłany: Pon 22:04, 23 Lip 2007    Temat postu:
Sparingi drużyn klasy okręgowej
Kilka ciekawych rezultatów padło w meczach sparingowych, w których grały zespoły z regionu słupskiego.

W Pęplinie Karol zremisował z Pomorzem 2:2. (Krzysztof Tomasik) Sparta Sycewice zremisowała ze Sławą Sławno 2:2 (0:2)

Gole dla Sparty zdobywali Głębocki i Rafał Wasiak.

Sycewiczanie grali w składzie: Wasilewski, Krzyżaniak, Sitarczyk, M. Wasiak, Stasiak, Sławski, Chałubiński, Borowiec, Głębocki, Białek, R. Wasiak. Na zmiany wchodzili: Hładuniuk, Ogórek, Sudół i Węckowicz. W pierwszej połowie przeważała Sława jednak już pod jej koniec Sparta otrząsnęła się z przewagi i rozpoczęła skuteczne ataki.

Pogoń Lębork - Orkan II Rumia 3:0 (1:0)

Gole dla lęborczan: Kijek, Stawikowski, Mielewczyk.

Skład Pogoni: Tomaszewicz, P. Małecki, T. Małecki, Świątek, Górski, Malek, R. Walkusz, Kurdziel, Tkaczenko, Kołodziejski, Kijek. Na zmiany wchodzili: Mądrzak, Mielewczyk, Stawikowski, Kołucki.

Dąb Kusowo zremisował ze Skotawią Dębnica Kaszubska 1:1. Grano 3x30 minut, w tercjach: 1:1, 0:0, 1:0. Dla Dębu gola zdobył Jelak, dla Skotawii R. Kowalczyk.

Karol Pęplino zremisował z Pomorzem Potęgowo 2:2 (2:0)

Gole dla gospodarzy zdobyli: Błażej Wasylko 2, dla gości Szczepański 2.

Granit Kończewo pokonał Słupię Kobylnica 7:2 (6:0)

Gole dla Granitu zdobywali: M. Luliński 3, D. Jadłowski 2, P. Jadłowski i Owczarek. Dla Słupi: Kamil Jelonek 2.

Granit występował w składzie: R. Jadłowski, J. Luliński, Bemowski, Buławski, Fidelus, Świątek, D. Jadłowski, Patryk Goleniewski, Owczarek, M. Luliński, P. Jadłowski. Na zmiany wchodzili: Musiał, Przemysław Goleniewski. Dla Słupi Kobylnica był to pierwszy mecz w okresie przygotowawczym, zespół ten wznowi treningi 1 sierpnia.

Piast Człuchów pokonał Sokoła Wyczechy 3:0 (1:0)

Gole dla Piasta: Dowksza 2 i Czarnowski. Już we wtorek Piast zagra kolejny sparing, tym razem z Kolejarzem Łódź.

Leśnik Cewice rozegrał dwa spotkania. Najpierw przegrał w Łęczycach z Zenitem 2:4 (1:2). Gole zdobyli Jażdżewski i Mosór. W drugim meczu Leśnik pokonał na własnym boisku Siemirowice 15:5 (4:2). To była typowo szkoleniowa gra.

Koral Dębnica przegrał w Chojnicach z Kolejarzem 0:1 (0:1)

Skład Korala: Babiński (46 Kaszuba), Nawacki (46 Pruski), Mrożek, Michalski, Bugiel, Chmielewski (46 Ojdana), Cyzman, Haziak, Bednarek (46 Papierowski), Lewicki (46 Jańczak), Zasuwa (46 Żarnowski).

MKS Debrzno przegrał w Sławianowie z Krajną 0:2 (0:0)

Skład MKS: K. Grzechnik, Taras, Wirkus, Jażdżewski, Faka, Łopieński, Tarczyluk, Nalepa, Sieg, Litwiniuk, Małys. Na zmiany wchodzili: P. Grzechnik, Dudzic, Gronowski, Lewenko, Dudek.

Chrobry Charbrowo pokonał 4:2 w Główczycach Błękitnych. Do przerwy prowadzili gospodarze 2:0. Gole dla nich zdobyli: M. Skibiński, T. Mielewczyk. Dla Chrobrego: Hajok 2, R. Piotrowski, A. Krzyżanowski.

Skład: Kwapiński, D. Wroński, Kąkol, K. Krzyżanowski, Kiełtyka, A. Krzyżanowski, Piotrowski, Hajok, Kafelski, Kwidziński, Syldatk. Na zmiany wchodzili Miotk i Trzaska.

Dibo

Posty: 391

PostWysłany: Pią 20:36, 31 Sie 2007    Temat postu:
Myśliwiec – Echo Biesowice 3:4 (0:3)

Bramki: D. Baliński (k), W. Wiese, R. Raniowski (k)

Czerwone kartki: M. Lass (za faul), P. Trzeciński (za drugą żółtą)

Miała być jeszcze lepsza gra, koncentracja od początku aż do końca meczu a jest rozczarowanie. Myśliwiec Tuchomie przegrał na własnym boisku z innym beniaminkiem Echo Biesowice 3:4. Goście w pierwszej połowie wykorzystali trzy szkolne błędy graczy Myśliwca, przesądzając tym samym w dużej mierze o wyniku spotkania. Na początku spotkania świetnych sytuacji nie wykorzystali Łukasz Sabisz, który w dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił nad bramką i Dariusz Fedro. Tuchomianie przeważali i częściej byli w posiadaniu piłki ale to goście z Biesowic byli skuteczniejsi stwarzając sobie trzy sytuacje i wszystkie trzy wykorzystali. Ciężko było twierdzić, że Myśliwiec jest jeszcze w stanie w tym meczu powalczyć o korzystny wynik. Nadzieje odżyły na początku drugiej odsłony meczu, kiedy w polu karnym faulowany był Radosław Raniowski. Rzut karny na bramkę zamienił stały egzekutor jedenastek – Daniel Baliński. Chwilę później z rzutu wolnego groźnie strzelał Łukasz Sabisz, a następnie szansę na kolejnego gola zmarnował Radosław Raniowski. Wreszcie drugą bramkę dla Tuchomian zdobył Wojciech Wiese, po wrzutce z rzutu wolnego. Czas nieubłagalnie zbliżał się ku końcowy a mimo przewagi Myśliwca nie udało się wyrównać. Szanse na to zmalały jeszcze bardziej kiedy w 65 minucie sędzia wyrzucił z boiska Marka Lassa, który faulował wychodzącego na czystą pozycję napastnika Echa. Chwilę później śladami swojego kolegi podążył Paweł Trzeciński, który miał już wcześniej na swoim koncie żółty kartonik. W końcówce piłkarzy z Biesowic, grający z przewagą dwóch zawodników po kontrze zdobyli czwartą bramkę. W doliczonym czasie gry z rzutu karnego kontaktowego gola zdobył Radek Raniowski ale zabrakło już czasu na kolejne gole.

Stara piłkarska prawda mówi, że nie wykorzystane okazje się mszczą. W tym meczu mieliśmy całkowite potwierdzenie tego powiedzenia. Szkoda straconych punktów, tym bardziej, że gra rywala nie rzucała na kolana. Jeszcze bardziej boli sposób w jaki tracimy bramki. W kolejnym spotkaniu zmierzymy się na wyjeździe z Pomorzem Potęgowo (1 września, godz. 16:00). Miejmy nadzieję, że będziemy wstanie podnieść się po wpadce z Echo Biesowice i zdobędzie ważne dla nas punkty. Trzeba zmobilizować się, pokazać charakter i spróbować skutecznie zawalczyć z niewygodnym rywalem.

Myśliwiec: A. Jenta, W. Jenta, M. Lass, I. Wnuk-Lipiński (75. I. Myślak), A. Kukliński (23. P. Trzeciński), Ł. Sabisz, D. Baliński, M. Koch, D. Fedro (75. A .Skrzeczyna), W. Wiese, R. Raniowski

Dibo

Posty: 391

PostWysłany: Pią 20:37, 31 Sie 2007    Temat postu:
Sparta Sycewice - KS Piast Człuchów 0-1 (0-0)
Biało-Niebiescy wygrali mecz czwartej kolejki, pokonując w Sycewicach tamtejszą Spartę. Bramkę dla Piasta zdobył w 87 minucie Zbyszek Bednarczyk wprowadzony za Sebastiana Stalkę. Dzięki temu trafieniu nadal pozostajemy liderem słupskiej okręgówki!!! Podopieczni trenera Nartowskiego grali z przewagą jednego zawodnika, ponieważ jeden z gospodarzy otrzymał w pierwszej połowie czerwoną kartkę. Żółtą kartkę otrzymali Bartosz Urbaniak, Łukasz Czarnowski i Bartłomiej Wójcik.

Bramka dla Piasta: Zbyszek Bednarczyk

Skład KS Piast: Burglin, Karpowicz, Urbaniak, Nartowski B., Wójcik, Nartowski A., Dowksza, Kałdowski, Łukaszuk (46' Zabrocki), Stalka (63' Bednarczyk), Czarnowski

Dibo

Posty: 391

Konfrontacja ze Spartą

W nadchodzący weekend, po raz piąty w sezonie wybiegną na boiska drużyny ligi okręgowej. Jednym z dwóch najciekawiej zapowiadających się spotkań będzie konfrontacja między naszą drużyną a Spartą Sycewice. Czy obie ekipy spełnią życzenie kibiców i stworzą dobre widowisko? Czy komplet punktów zostanie w Lęborku?

Sparta, z dorobkiem czterech punktów, zajmuje obecnie 12. miejsce w ligowej tabeli. Przed sezonem doznała poważnego osłabienia, gdyż do pracy zagranicą wyjechał lider drużyny, Leszek Hładuniuk. Strata tego zawodnika nie pozostała bez wpływu na wyniki w obecnych rozgrywkach. Na ławce trenerskiej nie zasiada już wieloletni opiekun drużyny, Ryszard Hendryk, a w roli grającego trenera występuje bramkarz Krzysztof Wasilewski. Poza tymi zmianami większość zawodników gości jest już kibicom dobrze znana.

Ten mecz będzie także okazją do wzięcia rewanżu za porażki w obu konfrontacjach w poprzednim sezonie (w Lęborku 1-2 i na wyjeździe 0-4). Sycewiczanie są przez niektórych znawców wymieniani jako ta drużyna, która może popsuć szyki faworytom rozgrywek i sama zająć miejsce premiowane awansem. Czy nie są to prognozy na wyrost, przekonają się kibice, którzy już w najbliższą niedzielę zawitają na stadion przy ul. Kusocińskiego.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Klubu Sportowego Jantar Ustka Strona Główna -> V Liga - Słupsk Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)